13 stycznia 2017

W piątek 13 stycznia 2017 roku uczniowie Liceum im. Stefana Batorego uczestniczyli
w „Nocy Biologów”, serii wykładów i warsztatów organizowanych przez Uniwersytet Warszawski, które były poświęcone całej gamie intrygujących tematów biologicznych, od „Embriologii w praktyce” do „Ewolucji i jak ją ugryźć”. Uczniowie mieli możliwość nie tylko wysłuchania fachowców pasjonująco wypowiadających się na temat swoich dziedzin, ale również mogli sami operować profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym, oglądać na własne oczy przeróżne biologiczne zjawiska oraz spróbować swych umiejętności w rutynowej pracy wielu naukowców. Uczniowie, którzy wybrali się na „Noc Biologów” byli zachwyceni wydarzeniem i gorąco zachęcają resztę Batoraków (nie tylko biologów) aby wzięli udział w tej biologicznej przygodzie w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy Panu dr Marcinowi Chrzanowskiemu za umożliwienie udziału
w warsztatach.