11 marca 2017

11 marca 2017, po raz drugi gościliśmy w II Liceum im. S. Batorego zawody regionalne Międzynarodowej Olimpiady Historycznej. Uczniowie z Polski i Niemiec rywalizowali w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

Miło nam poinformować, że czarnym koniem konkursu drużynowego okazał się zespół Batorego, przygotowywany przez nauczycielkę historii Marzenę Leśniewską, złożony z uczniów klas I preIB, w składzie: Agata Paszke, Jan Bąk, Jeremi Jaksina, Patryk Pudłowski i Dominik Harvey. Nasi reprezentanci pokonali w półfinale American School of Warsaw, a w finale JFK American School of Berlin. Zwycięstwo w zawodach w Warszawie otworzyło drogę do finałów europejskich, które odbędą się w Rzymie w dniach 19-21 maja 2017 r.

Serdeczne gratulacje !