21 marca 2017

W ramach Programu Patronackiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 21 marca 2017 r.  w  liceum Batorego odbył się wykład inauguracyjny.

Wykład zatytułowany ,, Genom licealisty – nasza rewolucja w walce z rakiem ” wygłosił prof. dr hab. n.med. Krystian Jażdżewski  kierownik Zakładu Medycyny Genomowej WUM.

Spotkanie poprowadziła dr hab. n. med. p. Ewa Bałkowiec - Iskra pełnomocnik Rektora WUM ds. pilotażowego programu patronackiego liceów. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie  z XVII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i XXXIII LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika, którzy objęci są programem patronackim WUM.

Pan Profesor Krystian Jażdżewski przedstawił projekt selekcjonowania genomu człowieka, pokazał nam wielkie możliwości medycyny genomowej szczególnie w badaniu zachorowalności na nowotwory, zaproponował uczniom  udział w badaniach genetycznych prowadzonych przez WUM.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak interesujące wykłady.