23 maja 2017

W dniach 23 – 26 maja, w Stambule, odbył się 26 International Research Projects Contest, konkurs projektów badawczych w trzech różnych dziedzinach biologii, chemii i  fizyki.   Spośród 508 nadesłanych prac do kolejnego etapu  jury wybrało 79, wśród nich dwa biologiczne projekty uczniów Batorego.  Z Batorakami konkurowało 124 uczniów z  następujących  państw  Malezja, Irak, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Macedonia, Azerbejdżan, Czarnogóra, Słowenia, Kuwejt, Cypr, Bułgaria i Turcja.

Z wielką radością informujemy, że Rafał Karwowski, z projektem  „Vitamin B17 – Undiscovered and Revolutionary Medical Phenomenon in Fighting Against Cancer or Just a Medical Nonsence?” zajął drugie miejsce, a Kacper Kurzyp i Tymoteusz Pieszko z pracą badawczą “The Influence of Various Ethanol and Caffeine Concentrations on the Development of the Probiotic Bacteria of Lactobacillus Genus” trzecie.

Gratulujemy!!

Warto podkreślić, że to nie pierwszy sukces Batoraków  w tym konkursie. W 2014 pierwsze miejsce (chemia) zajął Dominik Madej, w 2015 drugi miejsce (biologia) zajęła Anna Lewandowska, która rok później powtórzyła sukces zajmując pierwsze miejsce.