5 lutego 2015

W dniu 5 lutego 2015 roku, o godzinie 10:00, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Kapitanem Ronaldem Farkasem, oficerem z Office of Defense Cooperation w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Przeprowadzony w języku angielskim wykład dotyczył przywództwa USA w świecie po II wojnie światowej i współcześnie. Wysłannik ambasady przybliżył słuchaczom sposób postrzegania świata przez Amerykanów, motywację ich działań w okresie II wojny światowej oraz ich punkt widzenia na aktualne wydarzenia w globalnej polityce. Uczniowie mieli również okazję zadać intrygujące ich pytania dotyczące amerykańskiej obecności w świecie.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu "Meet America" przez Panią Małgorzatę Dzielak z Ambasady USA w Warszawie oraz przez Pana Piotra Podemskiego, nauczyciela historii w naszej Szkole.