14 października 2015

We wtorek, 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej połączone z obchodami Święta Szkoły i ślubowaniem uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum.

Podczas uroczystości zostały wręczone liczne nagrody, między innymi: stypendystom edukacyjnym Prezydenta m.st. Warszawy, wśród których znaleźli się zarówno nasi dawni i obecni gimnazjaliści: Bartosz Bieńkowski, Franciszek Cudek, Anna, Dybiec, Jan Hincz, Konstanty Jeleński, Julia Rocka oraz Adrianna Wojtyna. Wyróżnieni zostali również licealiści, którym stypendia 16 października w Centrum Nauki Kopernik wręczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, są to: Filip Adamczyk, Paweł Adamczyk, Klaudia Dadasiewicz, Oskar Grudziński, Józef Krzyżanowski, Julia Lange, Anna Latuszek, Anna Lewandowska, Robert Lipiński, Ksenia Nowicka, Martin Overbeek, Lublana Szrom, Karolina Wróbel.

Nagrodę dla najlepszego Batoraka - Medyka, którą w tym roku otrzymała Adrianna Szypulska osobiście wręczył jej fundator, absolwent Liceum Batorego, prof. Krzysztof J. Filipiak.

laureatka nagrody im. prof. Krzysztofa J. Filipiaka - Adrianna Szypulska

Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym wręczono Nagrody Dyrektora oraz ogłoszono i nagrodzono Najlepszego - według młodzieży - nauczyciela, którym w gimnazjum został prof. Filip Basaj, a w liceum prof. Dariusz Zaręba.

ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum

Na koniec, jak co roku, wręczono absolwentom Liceum Batorego sprzed 50 lat pamiątkowe dyplomy. Jest to piękny dowód ciągłości tradycji Szkoły oraz więzi łączącej jej wychowanków.

Przemawia przewodnicząca SU - Zuzanna Śniecińska

przemawia Przewodnicząca SU - Zuzanna Śniecińska