23 września 2016

23 września 2016 r. obchodziliśmy Święto Szkoły – 483 urodziny patrona Szkoły, Stefana Batorego.

Uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych i licealnych złożyli uroczyste ślubowanie  wierności ideałom Szkoły.

Po ślubowaniu, już po raz szósty została wręczona specjalna nagroda – stypendium „Batoraka - Medyka” dla Najlepszego absolwenta liceum, który z najwyższym wynikiem uzyskał indeks Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Nagroda została ufundowana przez prof. Krzysztofa J. Filipiaka, absolwenta Liceum Batorego. Laureatką nagrody została Oliwia Niżnik, absolwentka szkoły – matura 2016.

Następnie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy absolwentom, którzy ukończyli  Szkołę 50 lat temu, jako świadectwo tego, że batorakiem jest się przez całe życie.

Na zakończenie uroczystości Święta Szkoły, uczniowie zajadali się przepysznym tortem urodzinowym.